Зшивання конвеєрної стрічки жильними струнами і шкіряними ременями

Для зшивання конвеєрної стрічки встик (рис.1) можуть застосовуватися тонкі жильні струни діаметром струн 1,5-3,5мм і довжиною 1,5-2 м. Цей вид з'єднання дозволяє отримати досить високу міцність місця з'єднання (до 50-60% всієї стрічки), економію в довжині ременя за рахунок виключення з'єднання внахлест і спокійну без биття роботу стрічки.

Зшиванням жильною струною можна з'єднувати прогумовані, шкіряні, вовняні, бавовняні та інші ремені (стрічки). По міцності і довговічності цей спосіб не поступається іншим видам зшивання.

Жильні струни виготовляють з сухої кишкової сировини у вигляді круглої нитки з гладко відшліфованою поверхнею по всій довжині. Вони мають високу міцність 15-20 кг/мм2 при відносному подовженні 10-15%.
Рис.1 Зшивка конвеєрної стрічки жильними струнами встик

Зшивка жильною струною проходить всередині кінців ременів і непомітна зовні. У зв'язку зі збільшенням швидкостей руху ременів (стрічки) цей спосіб, що виключає удари ременя по барабану потовщеними місцями з'єднання і не викликає вібрацій, може широко застосовуватися.

При відсутності круглої жильної струни її можна замінити наступним чином:
- Звичайну сирицеве шкіряне зшивання розрізають на смуги квадратного перетину і в перебігу декількох днів дають їм попередню витяжку під вантажем;
- Плоске сирицеве зшивання скручують в круглі ремінці потрібного діаметру і витягають зазначеним способом.

Перед зшивкою тканих шитих стрічок їх кінці, щоб уникнути розтріпування під час роботи, закладають "ялинкою" жильної струною.
Зшивання жильної струною ведуть одночасно двома струнами, причому проколи отворів роблять в тілі ременя похило.

Зшивати жильними струнами ремені (стрічки), що працюють в сирих приміщеннях або в умовах високих температур, не рекомендується, так як при роботі в цих умовах може відбуватися розтріпування жильних струн в результаті зволоження або руйнування їх від пересихання.

Зшивання стрічки сирицевими шкіряними ремінцями дає за якістю з'єднання міцність 30-40% від міцності цілого ременя, так як стрічка послаблюється отворами від шила або пробійника, і жорсткість отримують тільки в місцях з'єднань. Перевагою його є швидкість виконання.

При зшивці стрічки сирицевими шкіряними ремінцями, кінці стрічки, що підлягають зшивці, скошують як при склеюванні. Сирицевий ремінець прошивають з переходу з одного боку на інший (рис. 2) Отвори під зшивання в кінцях стрічки слід розташовувати за схемами наведеними в таблиці 1.

Зшивання конвеєрної стрічки жильними струнами і шкіряними ременями

Рис.2 Схема прошивки стрічки зі скошеними кінцями сирицевими ремінцями

Таблиця 1. Розподіл і розміри отворів при зшивці стрічки сирицевими шкіряними ременями.   

Зшивання конвеєрної стрічки жильними струнами і шкіряними ременями

←Назад до статей

Замовити зворотній дзвінок

Привіт, наш менеджер передзвонить вам протягом декількох хвилин.